Black Friday România 2026 › Saltele › Saltea 140x200
Saltea 140x200 de Black Friday 2026
140 × 200 cm e potrivită pentru o persoană care vrea spațiu sau pentru două, în dormitoare mici. Mai jos sunt ofertele de azi la saltea 140x200 din magazinele partenere, cu prețul actualizat zilnic.
Pe scurt, la 13 octombrie 2026
- 8 oferte din magazinul Evrik, cu prețuri între 604 lei și 2.702,99 lei (preț median: 1.577,51 lei).
- Cel mai mic preț: Topper Evrik Deluxe 140x200, 604 lei la Evrik.
- Cea mai mare reducere anunțată: −15% la Saltea EVRIK Deluxe Bamboo 140x200, 2.702,99 lei în loc de 3.180 lei (Evrik).
- 5 din 8 produse au reducere anunțată de magazin.
- Din aceeași categorie:
- Toate: saltele
- Saltea 160x200 8
- Saltea 180x200 8
- Topper de saltea 7
−15%Saltea EVRIK Deluxe Bamboo 140x200
Evrik2.702,99 lei3.180 leiVezi la Evrik ↗
−15%Saltea Evrik Premium SUPERORTOPEDICA 140x200
Evrik2.086 lei2.453 leiVezi la Evrik ↗
−15%Saltea EVRIK DeLuxe 140x200
Evrik2.045 lei2.405 leiVezi la Evrik ↗
−15%Saltea EVRIK Premium 140x200
Evrik1.580,01 lei1.858 leiVezi la Evrik ↗
−15%Topper Evrik Deluxe 140x200
Evrik604 lei711 leiVezi la Evrik ↗
EVRIK Confort PLUS DUO 140x200
Evrik1.575 leiVezi la Evrik ↗
Saltea Evrik Confort PLUS 140x200
Evrik1.260 leiVezi la Evrik ↗
Evrik Confort Ortopedic 140x200
Evrik1.008 leiVezi la Evrik ↗
Prețuri actualizate la . Linkurile către magazine sunt linkuri de afiliere: dacă cumperi prin ele, primim un comision de la magazin, fără cost în plus pentru tine. Reducerea afișată este cea anunțată de magazin; verifică prețul final pe pagina produsului.
Cele mai mari reduceri la saltea 140x200
| Produs | Magazin | Preț | Reducere |
|---|---|---|---|
| Saltea EVRIK Deluxe Bamboo 140x200 | Evrik | 2.702,99 lei | −15% |
| Saltea Evrik Premium SUPERORTOPEDICA 140x200 | Evrik | 2.086 lei | −15% |
| Saltea EVRIK DeLuxe 140x200 | Evrik | 2.045 lei | −15% |
| Saltea EVRIK Premium 140x200 | Evrik | 1.580,01 lei | −15% |
| Topper Evrik Deluxe 140x200 | Evrik | 604 lei | −15% |
Cele mai ieftine oferte la saltea 140x200
| Produs | Magazin | Preț |
|---|---|---|
| Topper Evrik Deluxe 140x200 | Evrik | 604 lei |
| Evrik Confort Ortopedic 140x200 | Evrik | 1.008 lei |
| Saltea Evrik Confort PLUS 140x200 | Evrik | 1.260 lei |
| EVRIK Confort PLUS DUO 140x200 | Evrik | 1.575 lei |
| Saltea EVRIK Premium 140x200 | Evrik | 1.580,01 lei |
| Saltea EVRIK DeLuxe 140x200 | Evrik | 2.045 lei |
Ce verifici înainte să cumperi
- Fermitatea se alege după poziția de somn: mai moale pentru dormit pe o parte, mai fermă pentru spate și burtă.
- Măsoară patul, nu salteaua veche: dimensiunile standard diferă cu câțiva centimetri.
- Întreabă de perioada de probă și de condițiile de retur.
Întrebări frecvente
Care e cel mai mic preț la saltea 140x200 acum?
604 lei, la Evrik: Topper Evrik Deluxe 140x200. E prețul de la 13 octombrie 2026; se actualizează zilnic.
Care e cea mai mare reducere la saltea 140x200 acum?
−15%: Saltea EVRIK Deluxe Bamboo 140x200, 2.702,99 lei în loc de 3.180 lei, la Evrik. Reducerea este cea anunțată de magazin.
Prețurile de pe pagină sunt prețuri de Black Friday?
Nu neapărat. Sunt prețurile de azi din magazine, preluate din fluxurile lor de produse și actualizate zilnic. În ziua campaniei, pagina arată prețurile din acea zi. Reducerea afișată este cea anunțată de magazin.
Când e Black Friday 2026 în România?
Vineri, 6 noiembrie 2026, data anunțată de eMAG. Celelalte magazine își anunță datele separat.