Black Friday România 2026 › Saltele › Saltea 160x200
Saltea 160x200 de Black Friday 2026
160 × 200 cm e dimensiunea cea mai căutată pentru paturile matrimoniale. Mai jos sunt ofertele de azi la saltea 160x200 din magazinele partenere, cu prețul actualizat zilnic.
Pe scurt, la 13 octombrie 2026
- 8 oferte din magazinul Evrik, cu prețuri între 689 lei și 3.079 lei (preț median: 1.792,99 lei).
- Cel mai mic preț: Topper Evrik Deluxe 160x200, 689 lei la Evrik.
- Cea mai mare reducere anunțată: −15% la Saltea EVRIK Deluxe Bamboo 160x200, 3.079 lei în loc de 3.622 lei (Evrik).
- 5 din 8 produse au reducere anunțată de magazin.
- Din aceeași categorie:
- Toate: saltele
- Saltea 140x200 8
- Saltea 180x200 8
- Topper de saltea 7
−15%Saltea EVRIK Deluxe Bamboo 160x200
Evrik3.079 lei3.622 leiVezi la Evrik ↗
−15%Saltea Evrik Premium SUPERORTOPEDICA 160x200
Evrik2.375 lei2.794 leiVezi la Evrik ↗
−15%Saltea EVRIK DeLuxe 160x200
Evrik2.329 lei2.739 leiVezi la Evrik ↗
−15%Saltea EVRIK Premium 160x200
Evrik1.793,99 lei2.110 leiVezi la Evrik ↗
−15%Topper Evrik Deluxe 160x200
Evrik689 lei810 leiVezi la Evrik ↗
EVRIK Confort PLUS DUO 160x200
Evrik1.792 leiVezi la Evrik ↗
Saltea Evrik Confort PLUS 160x200
Evrik1.433 leiVezi la Evrik ↗
Evrik Confort Ortopedic 160x200
Evrik1.146 leiVezi la Evrik ↗
Prețuri actualizate la . Linkurile către magazine sunt linkuri de afiliere: dacă cumperi prin ele, primim un comision de la magazin, fără cost în plus pentru tine. Reducerea afișată este cea anunțată de magazin; verifică prețul final pe pagina produsului.
Cele mai mari reduceri la saltea 160x200
| Produs | Magazin | Preț | Reducere |
|---|---|---|---|
| Saltea EVRIK Deluxe Bamboo 160x200 | Evrik | 3.079 lei | −15% |
| Saltea Evrik Premium SUPERORTOPEDICA 160x200 | Evrik | 2.375 lei | −15% |
| Saltea EVRIK DeLuxe 160x200 | Evrik | 2.329 lei | −15% |
| Saltea EVRIK Premium 160x200 | Evrik | 1.793,99 lei | −15% |
| Topper Evrik Deluxe 160x200 | Evrik | 689 lei | −15% |
Cele mai ieftine oferte la saltea 160x200
| Produs | Magazin | Preț |
|---|---|---|
| Topper Evrik Deluxe 160x200 | Evrik | 689 lei |
| Evrik Confort Ortopedic 160x200 | Evrik | 1.146 lei |
| Saltea Evrik Confort PLUS 160x200 | Evrik | 1.433 lei |
| EVRIK Confort PLUS DUO 160x200 | Evrik | 1.792 lei |
| Saltea EVRIK Premium 160x200 | Evrik | 1.793,99 lei |
| Saltea EVRIK DeLuxe 160x200 | Evrik | 2.329 lei |
Ce verifici înainte să cumperi
- Fermitatea se alege după poziția de somn: mai moale pentru dormit pe o parte, mai fermă pentru spate și burtă.
- Măsoară patul, nu salteaua veche: dimensiunile standard diferă cu câțiva centimetri.
- Întreabă de perioada de probă și de condițiile de retur.
Întrebări frecvente
Care e cel mai mic preț la saltea 160x200 acum?
689 lei, la Evrik: Topper Evrik Deluxe 160x200. E prețul de la 13 octombrie 2026; se actualizează zilnic.
Care e cea mai mare reducere la saltea 160x200 acum?
−15%: Saltea EVRIK Deluxe Bamboo 160x200, 3.079 lei în loc de 3.622 lei, la Evrik. Reducerea este cea anunțată de magazin.
Prețurile de pe pagină sunt prețuri de Black Friday?
Nu neapărat. Sunt prețurile de azi din magazine, preluate din fluxurile lor de produse și actualizate zilnic. În ziua campaniei, pagina arată prețurile din acea zi. Reducerea afișată este cea anunțată de magazin.
Când e Black Friday 2026 în România?
Vineri, 6 noiembrie 2026, data anunțată de eMAG. Celelalte magazine își anunță datele separat.