Black Friday România 2026 › Periferice și gaming
Periferice și gaming de Black Friday 2026
Perifericele sunt cumpărături sigure de Black Friday: reducerile sunt reale și modelele se schimbă rar. Mai jos sunt mouse-urile, tastaturile și accesoriile de gaming aflate acum la reducere.
Pe scurt, la 13 octombrie 2026
- 60 oferte din 3 magazine: ITGalaxy, Techstar, Vexio, cu prețuri între 8,99 lei și 2.989 lei (preț median: 194 lei).
- Cel mai mic preț: Mouse XM102K USB Type-A Optic 1000DPI Ambidextru Negru, 8,99 lei la ITGalaxy.
- Cea mai mare reducere anunțată: −43% la Tastatura G213 Prodigy Gaming Keyboard, 219,99 lei în loc de 382,99 lei (Vexio).
- 53 din 60 produse au reducere anunțată de magazin.
−38%Gamepad EG102 USB 2.0 Analog / Digital PC Playstation 3 Negru
ITGalaxy19,99 lei31,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
−43%Tastatura G213 Prodigy Gaming Keyboard
Vexio219,99 lei382,99 leiVezi la Vexio ↗
Mouse Wireless Pliabil M1 2.4G USB Receiver pentru Laptop PC
Techstar29,97 leiVezi la Techstar ↗
−30%Mouse Gaming G203 Lightsync RGB Black
ITGalaxy102 lei145,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
−43%Mouse m171 black, optic, fara fir, USB, 1000dpi, negru
Vexio49,99 lei87,99 leiVezi la Vexio ↗
−28%Camera Web Brio 100 Full HD 960-001585 Graphite
ITGalaxy179 lei249,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
−26%Mouse B100 OEM, optic USB, negru
Vexio19,99 lei26,99 leiVezi la Vexio ↗
−27%Volan Seaborg 350 Gaming PC PS3 PS4 Xbox One Albastru
ITGalaxy261 lei355,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
−17%Camera web ConferenceCam, USB, Full HD
Vexio1.289,99 lei1.551,99 leiVezi la Vexio ↗
−27%Mouse gaming AORUS M2 Black
ITGalaxy106,90 lei145,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
−17%Tastatura K270 Wireless multimedia, neagra
Vexio149,99 lei180,99 leiVezi la Vexio ↗
−27%Mouse Gaming G102 RGB White
ITGalaxy93,99 lei128,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
−15%Camera web BCC950 Conference Cam, USB
Vexio499,98 lei590,99 leiVezi la Vexio ↗
−25%Volan Trajoy 46524 Steering wheel Tracer Roadster 4 in 1 PC/PS3/PS4/XBox One Negru/Argintiu
ITGalaxy319 lei427 leiVezi la ITGalaxy ↗
−15%Gamepad wireless Logitech F710, argintiu
Vexio199,99 lei233,99 leiVezi la Vexio ↗
−24%Set Volan Gaming si Pedale T98-P Ferrari 296 GTB pentru PS5 / PS4 / PC Negru
ITGalaxy699,99 lei925 leiVezi la ITGalaxy ↗
−15%Mouse M170 Wireless Grey
Vexio39,99 lei46,99 leiVezi la Vexio ↗
−24%Kit tastatura si mouse USB RGB Rainbow Mouse Optic 7 Culori Negru
ITGalaxy52,99 lei69,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
−14%Mouse M185 Optic 910-002237 Rosu
Vexio49,99 lei57,99 leiVezi la Vexio ↗
−23%Mouse gaming G502 HERO Black
ITGalaxy189 lei243,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
−12%Mouse M220 Silent Black 910-004878
Vexio59,99 lei67,99 leiVezi la Vexio ↗
−20%Mouse Gaming Recruit2 RGN Negru
ITGalaxy32 lei39,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
−11%Mouse G402 Hyperion Fury, optic, USB, 4000 dpi, negru
Vexio210 lei236,99 leiVezi la Vexio ↗
−18%Mouse XM102K USB Type-A Optic 1000DPI Ambidextru Negru
ITGalaxy8,99 lei10,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
−11%Mouse M185 910-002236, Wireless, USB2.0, negru-albastru
Vexio49,99 lei55,99 leiVezi la Vexio ↗
−16%Mouse Optic Triathlon M720 Wireless Negru
ITGalaxy199 lei236,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
−10%G29 Racing Wheel PS5, PS4, PS3 si PC
Vexio1.099,99 lei1.220,99 leiVezi la Vexio ↗
−16%Gamepad EGG105B Fighter PC Albastru
ITGalaxy36 lei42,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
−10%Volan Driving Force G920 pentru PC, Xbox ONE
Vexio1.099,99 lei1.216,99 leiVezi la Vexio ↗
−15%Joystick Space Sim Duo
ITGalaxy706 lei827 leiVezi la ITGalaxy ↗
−10%Mouse LOGITECH Wireless M705 Marathon 910-001949, negru
Vexio139,98 lei154,99 leiVezi la Vexio ↗
−14%Pachet Joystick T.16000M FCS Flight USB Pentru PC Black
ITGalaxy1.329 lei1.537,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
−9%Mouse M185, optic wireless, 1000dpi, negru
Vexio47,99 lei52,99 leiVezi la Vexio ↗
−14%Mousepad Gaming Xeon Premium XL Negru
ITGalaxy59,99 lei69,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
−9%Mouse LOGITECH B170 910-004798, Wireless, negru
Vexio42,99 lei46,99 leiVezi la Vexio ↗
−13%Volan gaming T300 RS GT Edition PS3/ PS4/ PS5/ PC Negru
ITGalaxy1.819,01 lei2.079 leiVezi la ITGalaxy ↗
−7%Camera web Logitech 960-001076, HD C925e
Vexio259,99 lei278,99 leiVezi la Vexio ↗
−13%Joystick T.Flighr Hotas One pentru PC Xbox One USB Black
ITGalaxy493 lei566 leiVezi la ITGalaxy ↗
−7%Mouse B330 Silent Plus Black
Vexio117,99 lei126,99 leiVezi la Vexio ↗
−12%Mouse M330 Negru
ITGalaxy22 lei24,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
−6%Camera web C922 HD Pro Stream HD 1080p
Vexio309,99 lei330,99 leiVezi la Vexio ↗
−11%Camera Web C920e HD Pro Negru
ITGalaxy299 lei336 leiVezi la ITGalaxy ↗
−6%Tastatura Logitech Wireless Touch Keyboard K400 Plus Black (US International) 920-007145
Vexio149,99 lei159,69 leiVezi la Vexio ↗
−11%Mousepad MP-03R 30x25cm Rosu
ITGalaxy16,99 lei18,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
−6%Tastatura K120 - business thin, USB 2.0, OEM
Vexio49,99 lei52,99 leiVezi la Vexio ↗
−10%Volan G29 Driving Force (PC/PS3/PS4/PS5)
ITGalaxy1.099,99 lei1.215,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
−4%Camera web C920 HD Pro, USB
Vexio300 lei311,99 leiVezi la Vexio ↗
−10%Mouse Gear XM2we Wireless Gaming Negru
ITGalaxy426 lei473,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
−4%Tastatura Wireless Combo MK235 US International layout
Vexio109,99 lei114,99 leiVezi la Vexio ↗
−10%Mouse Laser MS3220 Black
ITGalaxy121 lei133,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
Volan cu pedale Ferrari 458 Spider Racing Wheel, Xbox One
Vexio544,99 leiVezi la Vexio ↗
−10%Mouse Fragrance MD101 2400dpi Compartiment Parfum Conectare Fara Fir Alb
ITGalaxy116,99 lei129,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
Camera web Camera web Logitech C930e - HD 1080p, microfon
Vexio390 leiVezi la Vexio ↗
−9%Volan G920 Driving Force Racing PC XBox One
ITGalaxy1.188,99 lei1.299,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
Mouse Gaming G403 Prodigy Wired
Vexio282,99 leiVezi la Vexio ↗
−6%Mouse Viper V3 Pro USB 35000DPI Wireless Gaming Negru
ITGalaxy659 lei699,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
Mouse eSPORTS VOLOS 8200 dpi Laser, negru
Vexio281,99 leiVezi la Vexio ↗
−6%Joystick T.16000M FCS USB Black
ITGalaxy369 lei391,99 leiVezi la ITGalaxy ↗
Mouse M325 - 910-002142, optic, USB, 1000 dpi, negru-gri
Vexio280,99 leiVezi la Vexio ↗
Volan gaming 2960798 TS-PC Racer Ferrari 488 Challenge Edition Pentru PC Negru
ITGalaxy2.989 leiVezi la ITGalaxy ↗
Prețuri actualizate la . Linkurile către magazine sunt linkuri de afiliere: dacă cumperi prin ele, primim un comision de la magazin, fără cost în plus pentru tine. Reducerea afișată este cea anunțată de magazin; verifică prețul final pe pagina produsului.
Cele mai mari reduceri la periferice și gaming
| Produs | Magazin | Preț | Reducere |
|---|---|---|---|
| Tastatura G213 Prodigy Gaming Keyboard | Vexio | 219,99 lei | −43% |
| Mouse m171 black, optic, fara fir, USB, 1000dpi, negru | Vexio | 49,99 lei | −43% |
| Gamepad EG102 USB 2.0 Analog / Digital PC Playstation 3 Negru | ITGalaxy | 19,99 lei | −38% |
| Mouse Gaming G203 Lightsync RGB Black | ITGalaxy | 102 lei | −30% |
| Camera Web Brio 100 Full HD 960-001585 Graphite | ITGalaxy | 179 lei | −28% |
| Volan Seaborg 350 Gaming PC PS3 PS4 Xbox One Albastru | ITGalaxy | 261 lei | −27% |
Cele mai ieftine oferte la periferice și gaming
| Produs | Magazin | Preț |
|---|---|---|
| Mouse XM102K USB Type-A Optic 1000DPI Ambidextru Negru | ITGalaxy | 8,99 lei |
| Mousepad MP-03R 30x25cm Rosu | ITGalaxy | 16,99 lei |
| Gamepad EG102 USB 2.0 Analog / Digital PC Playstation 3 Negru | ITGalaxy | 19,99 lei |
| Mouse B100 OEM, optic USB, negru | Vexio | 19,99 lei |
| Mouse M330 Negru | ITGalaxy | 22 lei |
| Mouse Wireless Pliabil M1 2.4G USB Receiver pentru Laptop PC | Techstar | 29,97 lei |
Ce verifici înainte să cumperi
- La mouse, forma și greutatea contează mai mult decât DPI-ul maxim.
- Tastaturile mecanice diferă prin tipul de switch: liniar, tactil sau cu clic. Citește care e pe modelul ales.
- La wireless, verifică dacă are și receptor USB, nu doar Bluetooth, pentru latență mică.
Întrebări frecvente
Merită o tastatură mecanică?
Da, dacă scrii sau joci mult: rezistă mai mult și are apăsare mai precisă. Pentru folosire ocazională, una cu membrană e suficientă și mai silențioasă.
Care e cel mai mic preț la periferice și gaming acum?
8,99 lei, la ITGalaxy: Mouse XM102K USB Type-A Optic 1000DPI Ambidextru Negru. E prețul de la 13 octombrie 2026; se actualizează zilnic.
Care e cea mai mare reducere la periferice și gaming acum?
−43%: Tastatura G213 Prodigy Gaming Keyboard, 219,99 lei în loc de 382,99 lei, la Vexio. Reducerea este cea anunțată de magazin.
Prețurile de pe pagină sunt prețuri de Black Friday?
Nu neapărat. Sunt prețurile de azi din magazine, preluate din fluxurile lor de produse și actualizate zilnic. În ziua campaniei, pagina arată prețurile din acea zi. Reducerea afișată este cea anunțată de magazin.
Când e Black Friday 2026 în România?
Vineri, 6 noiembrie 2026, data anunțată de eMAG. Celelalte magazine își anunță datele separat.