Black Friday România 2026 › Lenjerii și pături
Lenjerii de pat de Black Friday 2026
Lenjeriile de pat și păturile sunt printre cele mai cumpărate cadouri practice de Black Friday, cu oferte de tip două la preț de una. Mai jos sunt lenjeriile, păturile, pilotele și covoarele aflate acum în ofertă.
Pe scurt, la 13 octombrie 2026
- 60 oferte din magazinul Exclusive-home, cu prețuri între 35 lei și 200 lei (preț median: 99 lei).
- Cel mai mic preț: Patura cocolino cod P7, 35 lei la Exclusive-home.
- Cea mai mare reducere anunțată: −24% la Patura cocolino gofrata, 75 lei în loc de 99 lei (Exclusive-home).
- 9 din 60 produse au reducere anunțată de magazin.
−24%Patura cocolino gofrata
Exclusive-home75 lei99 leiVezi la Exclusive-home ↗
−24%PATURA COCOLINO
Exclusive-home75 lei99 leiVezi la Exclusive-home ↗
−20%Patura cocolino cu blanita
Exclusive-home79 lei99 leiVezi la Exclusive-home ↗
−20%Patura cocolino cu blanit
Exclusive-home79 lei99 leiVezi la Exclusive-home ↗
−11%Lenjerie damas cu elastic
Exclusive-home88 lei99 leiVezi la Exclusive-home ↗
−11%Lenjerie damasc cu elastic
Exclusive-home88 lei99 leiVezi la Exclusive-home ↗
−11%Lenjerie damasc 4 piese
Exclusive-home88 lei99 leiVezi la Exclusive-home ↗
−11%Lenjerie damasc
Exclusive-home88 lei99 leiVezi la Exclusive-home ↗
Patura groasa
Exclusive-home180 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE COCOLINO - tip blanita iepure- CEARSAF CU ELASTIC
Exclusive-home150 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE COCOLINO CEARSAF CU ELASTIC
Exclusive-home150 leiVezi la Exclusive-home ↗
Lenjerii cocolino Craciun
Exclusive-home139 leiVezi la Exclusive-home ↗
Lenjerie cocolino
Exclusive-home130 leiVezi la Exclusive-home ↗
Lenjerii cocolino
Exclusive-home130 leiVezi la Exclusive-home ↗
Lenjerie Damasc - alb- 6 piese
Exclusive-home120 leiVezi la Exclusive-home ↗
Lenjerie finet
Exclusive-home110 leiVezi la Exclusive-home ↗
Lenjerie damasc 6 piese cu elastic
Exclusive-home99 leiVezi la Exclusive-home ↗
Patura cocolino cu blanita CRACIUN
Exclusive-home99 leiVezi la Exclusive-home ↗
Lenjerie finet cu elastic
Exclusive-home99 leiVezi la Exclusive-home ↗
Patura cu blanita
Exclusive-home99 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE FINET COD 12
Exclusive-home99 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE FINET COD 15
Exclusive-home99 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE FINET COD 14
Exclusive-home99 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE FINET COD 10
Exclusive-home99 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE FINET COD 06
Exclusive-home99 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE FINET COD 082
Exclusive-home99 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE FINET 71
Exclusive-home99 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE FINET COD 17
Exclusive-home99 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE FINET COD 09
Exclusive-home99 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE FINET COD 11
Exclusive-home99 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE FINET COD 08
Exclusive-home99 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE FINET COD 07
Exclusive-home99 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE FINET COD 05
Exclusive-home99 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE FINET COD 01
Exclusive-home99 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE FINET COD 02
Exclusive-home99 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE FINET COD 025
Exclusive-home99 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE FINET COD99
Exclusive-home88 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE FINET 74
Exclusive-home88 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE FINET 73
Exclusive-home88 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE FINET 69
Exclusive-home88 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE CEARSAF CU ELASTIC
Exclusive-home75 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE 3D
Exclusive-home75 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERIE PAT CU ELASTIC
Exclusive-home75 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERII 3D
Exclusive-home75 leiVezi la Exclusive-home ↗
Lenjerii FINET 4 piese
Exclusive-home65 leiVezi la Exclusive-home ↗
Lenjerie 4 piese
Exclusive-home65 leiVezi la Exclusive-home ↗
LENJERII 4 PIESE
Exclusive-home65 leiVezi la Exclusive-home ↗
Lenjerie finet 4 piese
Exclusive-home65 leiVezi la Exclusive-home ↗
Patura cocolino Craciun
Exclusive-home49 leiVezi la Exclusive-home ↗
Patura cocolino cod P7
Exclusive-home35 leiVezi la Exclusive-home ↗
Patura cocolino cod P1
Exclusive-home35 leiVezi la Exclusive-home ↗
Patura cocolino cod P2
Exclusive-home35 leiVezi la Exclusive-home ↗
Patura cocolino cod P6
Exclusive-home35 leiVezi la Exclusive-home ↗
−12%COVOR 80 150 CM
Exclusive-home70 lei80 leiVezi la Exclusive-home ↗
COVOR 160 230 CM
Exclusive-home200 leiVezi la Exclusive-home ↗
SET PILOTA COCOLINO CU BLANITA
Exclusive-home150 leiVezi la Exclusive-home ↗
SET PILOTA COCOLINO GROASA CU BLANITA
Exclusive-home150 leiVezi la Exclusive-home ↗
SET PILOTA GROASA COCOLINO CU BLANITA
Exclusive-home150 leiVezi la Exclusive-home ↗
Set pilota cocolino cu blanita si 2 fete perna
Exclusive-home150 leiVezi la Exclusive-home ↗
COVOR 80 300CM
Exclusive-home150 leiVezi la Exclusive-home ↗
Prețuri actualizate la . Linkurile către magazine sunt linkuri de afiliere: dacă cumperi prin ele, primim un comision de la magazin, fără cost în plus pentru tine. Reducerea afișată este cea anunțată de magazin; verifică prețul final pe pagina produsului.
Cele mai mari reduceri la lenjerii de pat
| Produs | Magazin | Preț | Reducere |
|---|---|---|---|
| Patura cocolino gofrata | Exclusive-home | 75 lei | −24% |
| PATURA COCOLINO | Exclusive-home | 75 lei | −24% |
| Patura cocolino cu blanita | Exclusive-home | 79 lei | −20% |
| Patura cocolino cu blanit | Exclusive-home | 79 lei | −20% |
| COVOR 80 150 CM | Exclusive-home | 70 lei | −12% |
| Lenjerie damas cu elastic | Exclusive-home | 88 lei | −11% |
Cele mai ieftine oferte la lenjerii de pat
| Produs | Magazin | Preț |
|---|---|---|
| Patura cocolino cod P7 | Exclusive-home | 35 lei |
| Patura cocolino cod P1 | Exclusive-home | 35 lei |
| Patura cocolino cod P2 | Exclusive-home | 35 lei |
| Patura cocolino cod P6 | Exclusive-home | 35 lei |
| Patura cocolino Craciun | Exclusive-home | 49 lei |
| Lenjerii FINET 4 piese | Exclusive-home | 65 lei |
Ce verifici înainte să cumperi
- Verifică dimensiunea cearșafului și a feței de plapumă, nu doar „pat dublu”: standardele diferă.
- Bumbacul 100% se spală la temperaturi mari; finetul și cocolino țin mai cald, dar se scămoșează mai repede.
- La ofertele „1+1”, socotește prețul pe bucată ca să compari corect.
Întrebări frecvente
Ce material de lenjerie ține cel mai cald?
Finetul și cocolino, potrivite pentru iarnă. Bumbacul simplu și damascul sunt mai răcoroase și merg tot anul.
Care e cel mai mic preț la lenjerii de pat acum?
35 lei, la Exclusive-home: Patura cocolino cod P7. E prețul de la 13 octombrie 2026; se actualizează zilnic.
Care e cea mai mare reducere la lenjerii de pat acum?
−24%: Patura cocolino gofrata, 75 lei în loc de 99 lei, la Exclusive-home. Reducerea este cea anunțată de magazin.
Prețurile de pe pagină sunt prețuri de Black Friday?
Nu neapărat. Sunt prețurile de azi din magazine, preluate din fluxurile lor de produse și actualizate zilnic. În ziua campaniei, pagina arată prețurile din acea zi. Reducerea afișată este cea anunțată de magazin.
Când e Black Friday 2026 în România?
Vineri, 6 noiembrie 2026, data anunțată de eMAG. Celelalte magazine își anunță datele separat.